Konwencjonalne metody medyczne w leczeniu cukrzycy

Insulinoterapia to bez wątpienia metoda, która jest powszechnie wykorzystywana. Nie mniej jednak nie wszystkie znane metody polegają na wykonywaniu zastrzyków. Leczenie cukrzycy typu II może polegać na przyjmowaniu określonych leków.

Najczęstsze metody leczenia cukrzycy w sposób konwencjonalny

Niektóre osoby decydują się również na przeszczep trzustki, który jest wykonywany od wielu lat w przypadku występowania cukrzycy typu I. Jednym z istotnych elementów leczeniu cukrzycy jest również samodzielna kontrola glikemii, która powinna mieć miejscu po spożytym posiłku. Taka informacja stanowi cenną informację z perspektywy lekarza podczas doboru metod leczenia.

Leczenie cukrzycy konwencjonalnymi metodami – zastrzyki

Typową metodą leczenia cukrzycy jest insulinoterapia. Polega to na powtarzalnym wstrzykiwaniu insuliny pod skórę. Jest to jeden z decydowanie najpopularniejszych sposobów na leczenie cukrzycy. Za insulinoterapie zwaną konwencjonalną uważa się insulinoterapię złożoną. W tym wypadku pacjent przyjmuje ok. 2 zastrzyków dziennie, co jest stosunkową małą ilością. Zastrzyk powinien zawierać zarówno insulinę krótko i długodziałającą.

Nowości w leczeniu cukrzycy konwencjonalnymi metodami

Nowością w leczeniu cukrzycy typu drugiego są leki inkretynowe. Ich działanie polega na zapobieganiu nagłemu wzrostu poziomu glukozy we krwi poprzez stymulacje wytwarzania insuliny po zjedzony daniu. Innym prowadzonym w ostatnim czasie rozwiązaniem tzw. analogi, które pozwalają uniknąć niedocukrzenia. Za nowoczesny, lek uważa się również flozyny, dzięki którym cukier zatrzymany zostaje w moczu, a następnie zostaje wydalony wraz z nim z organizmu.