Jakie są alternatywne sposoby leczenia migreny?

Wiele osób w przypadku pojawienia się migreny sięga po znane leki. Nie mniej jednak istnieją również alternatywne sposoby na leczenie tej dolegliwości, które warto znać na wypadek nawracających, silnych bólów głowy?

Leczenie migreny za pomocą botoksu

Botoks nie jest stricte kojarzony z leczeniem migreny. Mimo to może to być skuteczny sposób na pozbycie się na stałe przewlekłej dolegliwości na kilka miesięcy. Metodę tą charakteryzuje wysoki poziom skuteczności. Ustanie silnych objawów, stwierdza ok. 80% osób, które skorzystały z tej metody. Skuteczność jest uwarunkowana przede wszystkim rozluźnieniem określonych partii mięśni twarzy.

Wykorzystanie akupunktury w leczeniu migreny

Efekty nakłuwania określonych obszarów za pomocą igieł zadowalają wielu pacjentów, którzy nie zauważają dostatecznych skutków działania środków farmakologicznych. Jest to również doskonały sposób na uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia.

Suplementy, które pozwolą na ograniczenie występowania migreny

Osoby regularnie stosujące odpowiednią suplementacji zauważają krótszy czas trwania migreny. Skuteczny wpływ na leczenie dolegliwości mają takie suplementy jak koenzymu Q10, magnez, witamina B2, D, a także B12.

Dieta w leczeniu migreny

Leczenie migreny można wspomagać również za pomocą diety. W codziennym jadłospisy takiej osoby powinny być tłuste ryby bogate w kwasy tłuszczowe omegą-3 jak łosoś, czy tuńczyk. W diecie tej powinny być obecne również takie warzywa jak brokuły czy szpinak. Nie może również zabraknąć orzechów, takich, jak m.in. migdały, które są źródłem ryboflawiny. Oprócz tego pomocna może okazać się kofeina w dopuszczalnych ilościach.